Jdi na obsah Jdi na menu
 


Anakin Skywalker / Darth Vader  

 

Vyvolený. Patrně nejmocnější Jedi, co kdy žil(a možná i Sith). Geniální pilot. Měl nastolit rovnováhu Síle a naplnit tak dávné proroctví. Udělal to ve chvíli, kdy by to každý nejméně očekával.

Snad nejnezapomenutelnější postava ze Star Wars. Kdo by snad mohl přehlédnout tohle děsivé sípající monstrum. A koho by vůbec po shlédnutí původní trilogie napadlo, že vůbec někdy mohl být normálním člověkem, natož pak roztomilým a dobrosrdečným hochem.

Anakinův původ není až tak jasný. Jeho matka Shmi tvrdí, že se to  nějak stalo samo, že byl stvořen z čisté Síly. Existují však i jiné teorie.Třeba podle jedné se o Anakinův vznik přičinili Darth Sidious se svým mistrem Darth Plagueisem. V epizodě 3 Sidius vypráví , že Plagueis uměl vytvořit život.Přímo se proto nabízí možnost,že si chtěl vytvořit dokonalého učedníka.A to se mu v podstatě povedlo. Mnoho lidí si myslí,že se Anakin narodil na Tatooine, ale to není pravda.Ve skutečnosti se narodil na vodníj¨m světě jménem Thessius.

Darth Vader

Dětství

Malý Anakin

Anakin trávil své nejrannější dětství jako součást majetku Gardully Hutt, která ho koupila, když mu byly tři roky. Měl štěstí v neštěstí, protože společně s ním koupila Gardulla i jeho matku. Jako všichni otroci měl Anakin voperované sledovací zařízení, které by explodovalo ve chvíli, kdy by utekl na svobodu. Anakin otroctví snášel pozoruhodně dobře a v Gardullině paláci si i mezi dalšími otroky našel kamaráda Kitstera. Jako hodně bytostí na Tatooine i Gardulla Hutt byla "gamblerka" a ráda vsázela na závody kluzáků. Ve chvíli,kdy byl součástí sázky Anakin a jeho matka, Gardulla prohrála a oba otroky získal toydariánský "obchodník"s náhradními díly Watto. Situace se pro Anakina celkem zlepšila. Watto nebyl tak nelítostný jako Huttové a i ubytování měl na otroka slušné(Watto pořád vyhrožoval,že jim pořídí minimálně 4 další spolubydlící, protože Skywalkerovic příbytek původně tvořily 3 byty). Anakin byl u Watta docela spokojený a u sebe doma si stavěl protokolárního droida C-3PO a závodní kluzák.

 

 

 

 

¨

d

 

 

Anakin ve svém kluzáku

Jednoho dne řekl Watto Anakinovi, aby projel jeho(Wattův) ojetý závodní kluzák. Watto v chlapci hned poznal talent, a tak si z něj udělal osobního pilota. Anakin však měl hned v prvním závodě smůlu(jestli se tomu vůbec dá říkat smůla). Sebulba na něj otevřel výfuky, čímž Anakinovi vytvořil nulovou viditelnost a ten se zřítil. Ale Wattův kluzák "skoro zachránil".

Anakinovi se pak náhle změnil život. Rozhodl se pomoci cizincům-Qui-Gon Jinnovi, Padmé a Jar Jarovi, kteří přišli do Wattova obchůdku pro nové jádro hyperpohonu. Anakin je nejprve během písečné bouře nechal, aby nalezli útočiště u něj doma, a když se dozvěděl, že nemají peníze na hyperpohon, rozhodl se, že pojede závod kluzáků Bonta Eve Classic. Anakinova matka Shmi ho nejprve nechtěla pustit (kdo by také chtěl své dítě podporoval v něčem, co je srovnatelné se skokem do Sarlaccova chřtánu?), ale pak ji Anakin přesvědčil. Anakin se také na první pohled zamiloval do krásné Padmé Amidaly. Qui-Gon pomohl sehnat poslední potřebné díly na kluzák a domluvil s Wattem sázku.Když se Anakin poranil při dokončování kluzáku, Qui-Gon ho ošetřil a při tom mu odebral vzorek krve. Potvrdilo se Qui-Gonovo podezření, rozbor Anakinovi krve ukazoval ukazoval obrovskou koncentraci midichlorianů.To Qui-Gonovi plány dost pozměnilo. Viděl v něm Vyvoleného, jenž má navrátit rovnováhu Síle.

 

Rozhodl se vzít Anakina s sebou na Coruscant, aby ho představil Radě Jedi. Proto pozměnil sázku s Wattem tak, že pokud vyhraje Sebulba připadne Wattovi královský koráb, ale pokud vyhraje Anakin Wattovi připadne celá výhra mínus cena jádra hyperpohonu a Qui-Gonovi právě peníze na hyperpohon plus Anakin a Shmi. Watto ale nechtěl přijít o dva otroky a nechal o Anakinovu osudu rozhodnout svou šťastnou  kostku. Qui-Gon vsak využil svých jediských schopností a dostal tak do sázky Anakina(tím se vlastně stal sázkou sám na sebe).

Nadešel den závodu. Qui-Gon dal Anakinovi poslední rady. Nikdo si ale nevšiml, že Sebulba mezitím sabotoval Anakinův kluzák.
Po nešťastném zdržení na startu se Anakin díky své naprosto bezchybné pilotáži dostal při vjezdu do posledního kola těsně za Sebulbu na druhé místo. Při pokusu dostat se na první místo ho ale Sebulba vytlačil na obslužnou rampu. Anakin předvedl neočekávaný návrat a snesl se před Sebulbu. Poté se však projevila Sebulbova sabotáž a jeden z Anakinových motoru začal hořet. Anakin provedl bleskurychlou opravu a začal stíhat Sebulbu. V cílové rovince se oba kluzáky zaklesly do sebe.Anakin z tohoto souboj vyšel vítězně a Sebulba se zřítil. Po závodě se Anakin dozvěděl, že si vlastně vyhrál svobodu. Stačil mu jediný závod, aby se stal nejlepším pilotem (a to v v pouhých devíti letech). Zapsal se do síně slávy tím, jak  se dokázal jako vůbec první bezpečně vrátit z obslužné rampy. Anakin
kluzák prodal. Poté ho ale čekalo bolestivé rozloučení s matkou. Anakin na ní byl vázán o to víc, protože neměl otce. Už tehdy i bez jediského výcviku však dokázal poznat,že se s ní ještě někdy setká. Při cestě ke královské lodi Anakina málem rozmašíroval Darth Maul, který se řítil na svém speedru na  Qui-Gona.
 

Anakin stačil jentaktak uskočit na Qui-Gonovo varování. Darth Maul využil moment překvapení a ihned se vrhl na Qui-Gona. Ten byl zaskočen a se štěstím skočil do královského korábu. Tam Anakina představil Obi-Wana Kenobiho (jeho budoucího učitele,i když to tehdy ještě nikdo nemohl tušit). Na Coruscantu Anakina odvedli do Chrámu Jedi. Ješte před tím ale Anakin dal své milované Padmé vlastnoručně vyrobený přívěsek. V chrámu Anakin uspěl u zkoušky, která mela zjistit jeho schopnost ovládat Sílu. Přesto však stál před paradoxním problémem. Byl příliš mladý na to, aby se stal padawanem, protože mistři Jedi si vybírali své učedníky většinou kolem 13 let. Zároveň na to byl však příliš starý, protože děti nadané Silou pobývali v Chrámu již od ranného dětství a učili se základům Síly již od 3 let. Rada se rozhodla, že Anakina nenechá stát se padawanem. Qui-Gon, který měl vždy lehce kontroverzní postoj ke kodexu Jedi, se cítil ukřivděn a stále věřil v Anakinovu jedinečnost.Rozhodl se proto Anakina vytrénovat sám, i přes odpor Rady Jedi. Rada,ale další jednání o Anakinovi odložila do doby, kdy už bude zažehnán konflikt na Naboo.

Anakin se tedy letěl s Qui-Gonem, Obi-Wanem a královnou Padmé na Naboo. Spolu s nimi se dostal podzemními chodbami do Královského paláce. Tam na se Qui-Gonův pokyn schoval do Nabooské stíhačky. Víceméně náhodou odstartoval a likvidací několika droidek umožnil královnině komandu vstup z hangáru do paláce.
Anakin útočí na loď Obchodní federaceAnakin byl autopilotem naveden k řídící lodi droidské armády. Tam ho vypnul a naplno se zapojil do právě zuřící kosmické bitvy mezi droidskými stíhačkami a královskou letkou Bravo. Byl však zasažen a zřítil se do řídící lodi Obchodní Federace. Dokázal prokličkovat mezi výsadkovými loděmi v hangáru, ale pak mu stíhačka vysadila.Zrovna, když se k němu blížila skupinka droidů, systém opět naskočil a Anakin je začal "kropit" laserovým dělem.  Přehmátnutím, ale vypálil dvojici protonových torpéd, která zasáhla hlavní reaktor řídicí loď droidů začala explodovat zevnitř. Anakin neváhal a co nejrychleji vylétl ven. Tímto Anakin v podstatě vyhrál i pozemní bitvu, protože deaktivoval droidy.
Po návratu se dozvěděl, že bude skutečně vycvičen na rytíře Jedi. Jeho učitelem se stal Obi-Wan,který tak splnil poslední přání svému mistru Qui-Gonovi,j enž podlehl v souboji Darth Moulovi. Obi-Wan byl odhodlán Anakina vytrénovat i proti vůli Rady, což naštěstí nebylo nakonec nutné.

 

 

Výcvik

Anakin se stal Obi-Wanovým padawanem. Podnikali spolu mise a Obi-Wan se snažil zaplnit prázdnotu v jeho srdci, která tam zbyla po jeho matce Shmi. Anakina však začaly zužovat noční můry o jeho matce, které byly předzvěstí jejího tragického osudu. Obi-Wan však Anakina uklidňoval a nepřikládal jim velký význam. V jejich první misi měli vůdce kultu Kad Chun. V druhé misi letěli na Zonama Sekot, kde Anakin pod vlivem temné strany zabil jednoho Krveřezbáře. Obi-Wan tím byl zarmoucen. Na této planetě ale také získali asi nejrychlejší kosmickou loď v galaxii-Jabithu, jelikož Zonamasekoťané byli známí svým konstruktérským uměním. Kombinovali totiž mechanické součásti s bioimplantáty, takže jejich lodě vlastně žily. O tuto loď však brzo přišli,když byla planeta napadena republikovým komandérem Tarkinem. Loď utrpěla vážná "zranění" a později "zemřela". Po návratu ze Zonama Sekot Anakin sestrojil svůj první světelný meč v jeskyni na ledové planetě Ilum. Na další misi měli zlikvidovat otrokáře Krayna, kterého znal Anakin od dětsví. Proto mu hned při první příležitosti probodl jeho zvrácené srdce svým mečem.Z Anakina vyrůstal mocný Jedi, ale stával se arogantním a čím dál víc podléhal svým emocím. Chvílemi bral Obi-Wana téměř jako otce a naopak někdy ho nenáviděl, protože si myslel, že příliš omezuje jeho potenciál.

 

 

 

 

 

 

 

 

Po deseti letech dostal Anakin konečně první samostatný úkol, měl chránit senátorku Padmé Amidalu. Hned první noc na Padmé vypustila jedovaté housenky nájemná lovkyně Zam Wessel. Anakin naštěstí stihl vycítit, co se děje Padmé zachránil. Po zběsilé honičce s Obi-Wanem  Zam Wessel dostihly v jednom klubu. Byla však zabita dřív než jim cokoliv mohla říct.Anakin zachraňuje Obi-Wana

 

 

 

 

 

Anakin a PadméAnakin proto odlétl s Padmé na Tatooine. Letěli lodí s imigranty, aby tak minimalizovali možnost dalšího atentátu na Padmé. Tam se prohlubovala jeho láska ní a ona tomu brzo podlehla také.

 

 

 

 

 

Anakina dál pronásledovaly noční můry o jeho matce a byly čím dál tím živější. Proto spolu odletěli na Tatooine. Tam se od Watta dozvěděli, že Shmi od něj koupil farmář Lars a vzal si ji za ženu.
U Larse se Anakin setkal s již dodělaným C-3PO a také svým nevlastním bratrem. Anakinova noční můra se stala skutečností. Zmrzačený Lars mu řekl, že ji odvlekli tuskenové. Anakin pod vlivem nahromaděné zlosti sedl na speedr a vydal se do pouště. Jel celou noc v kuse. V tuskenské vesnici našel zuboženou
Shmi. Ta mu ještě stačila říct, jak je na něj hrdá a pak zemřela. Anakin ovládnut temnou stranou  a smutkem pozabíjel všechny muže, ženy a děti ve vesnici. Do Larsova příbytku se vrátil s bezvládným tělem své matky. Tu pak společně pochovali. Anakina poté přepadali výčitky svědomí, protože nebyl dost silný, aby ji zachránil. Obviňoval také Obi-Wana z toho, že ho nenechal pomoct své matce dřív.
Anakin jede zachránit svou matku

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Brzy poté dostal od Obi-Wana nouzové volání z planety Geonosis.Předal ho proto Radě Jedi.Potom se mu spolu s naléhající Padmé vydal na pomoc.Nechtěl přijít o další blízkou osobu. Přistáli v odvětrávací a vydali se do továrny na droidy.Tam podlehli přesile droidů a byli uvězněni spolu s Obi-Wanem.Anakin se dozvěděl,že je vězní hrabě Dooku.Druhý den je odvedli do popravčí arény,kde už byl shromážděno geonosianské publikum.Na Anakina čekal Reek,na Padmé Nexu a na Obi-Wana Acklay.Anakin dokázal reeka pomocí Síly uklidnit a poté ho i osedlal.Pak pomokl Padmé zbavit se nexu a Obi-Wanovi acklaye.V tu chvíli však do arény vpochodovali bitevní droidi a dostali je do slepé uličky.Naštěstí právě v ten okamžik dorazil Mace Windu se svou armádou jediů a zachránili je tak.Rozpoutala se krvavá bitva,ve které padlo mnoho jediů.Dovnitř arény proudily houfy bitevních droidů.Jediové,kteří přežili nerovný boj,se semkli do obrané pozice,ale hned na to droidi složili zbraně.Hrabě Dooku jim nabídl milost.Mace Windu se však odmítl stát bezmocným rukojmím.
Anakin na ReekoviAnakin a Jediové obklopeni konfederační armádou
V poslední chvíli dorazil mistr Yoda s obrovskou armádou klonů. Snesl se s gunshipy do arény a zachránil Anakin a ostatní jedie. Kolem arény se rozpoutala gigantická bitva. Hrabě Dooku se pokusil utéct, ale Anakin, Obi-Wan a Padmé ho pronásledovali. Když Padmé vypadla z gunshipu, Anakin zpanikařil a chtěl pronásledování zastavit, Obi-Wan ho ale přesvědčil.Dooka dostihli v geonosijském hangáru, kde proti němu vytasili své světelné meče. Dooku konečně přiznal svou sithskou identitu a Anakina odrovnal blesky. Obi-Wana pak lehce zranil svým mečem.Právě když se ho chystal dorazit, Anakin se vzpamatoval a zachránil ho před jistou smrtí. Obi-Wan mu hodil svůj meč a Anakin začal šermovat se dvěma meči proti jednomu.Přestože byl díky tomu zdánlivě ve výhodě, nemohl jako padawan konkurovat sithskému mistrovi, který mu záhy usekl pravou ruku.

Anakin vs. Dooku

Zahránil je opět mistr Yoda,který přispěchal (nebo se spíš přibelhal)na pomoc. Nejprve se sithem bojoval pomocí Síly a pak  tasil. Ve zběsilém souboji měl Yoda jasně navrch, a proto se Dooku uchýlil k podlému činu. Na zraněného Anakina s Obi-Wanem shodil sloup, ale naštěstí ho Yoda dokázal odrazit. Sitha však již nedokázal zastavit.

Useknutá ruka mu později byla nahrazena kovovou protézou.

Na Naboo si pak vzal svou milovanou Padmé.

Anakinova upravená Delta-7Klonové války

Vzhledem k tomu,že začaly klonové války, se Anakin jako každý jedi zúčastnil bitev a různých misí. Nejčastěji je podnikal se svým mistrem Obi-Wanem.Díky tomu mu byla přidělen Jedi Starfighter, který si pak náležitě vylepšil.

Na první se dostali vlastně náhodou,když ve svých jedi starfighterech prolétali kolem planety Rhea Var a viděli, jak se kolem ní soustřeďuje separatistická armáda.Anakin sehnal pár gunshipů a stihl evakuovat všechny obyvatele z pár osad nacházejících se na planetě. Ta však padla do rukou Separatistů.

Druhá je zavedla do jednoho z nejhnusnějších míst galaxie-Raxus Prime. Rozhodli se proniknou do základny a na svým speedrech zničili tři separatistické konvoje. Pak se ale Anakin během pronásledování Dooka dostal do zajetí Separatistů. Dooku ho pak převezl na jeden měsíc Kashyyyku-Alaris Prime, kde chtěl vyzkoušet starobylý sithský artefakt Force Harvester. Anakin se však dokázal pomocí Síly osvobodit, přitáhl si svůj meč z droida, který ho hlídal, a pak spolu s dalšími vězni unikl do lesů na STAPech. Pak ukradl tank Obchodní Federace a sám zaútočil na separatistickou základnu, aby tak Dooka a jeho přívržence pozdržel, než dorazí republikové posily. Ta pod vedením Obi-Wana brzo dorazila a Anakin pak spolu s ním vyřídil na swoopech zbytky nepřátel. Měsíc osvobodili, ale Dooku unikl. Anakin se krátce na to spolu s dalšími třiceti rytíři jedi zúčastnil obrovského vesmírné bitvy o planetu Mirgoshir, která pak stejně padla do rukou Separatistu.

Poté se vrátil na Rhea Var, protože mu Mace Windu prozradil, že Force Harvester je v podstatě jen zdroj energie pro smrtící zbraň Dark Reaper. Tu během Velké Sithské války vyvinul Ulic Quel Drama. S republikovou armádou dobyl Rhea Var a pak se sám vydal do Dramovy hrobky. Poté co svedl boj s několika duchy se konečně dostal k samotnému Dramovi. Ten mu vysvětlil jak se Dark Reaper používá. Na to se od Yody dozvědel, že se tato superzbraň nachází na planete Thule ve starém sithském městě. Poté,co zničil planetární štít nacházející se na jejím měsíci, zaútočila Republika pod vedením Yody, Mace Winda a Obi-Wana. Poslední práce však čekala na Anakina, jen on vědel jak zneškodnit Dark Reaper. Sám se proto vydal na svém speederu do města a tam ho kousek po kousku zničil.

Při bitvě o Kamino Anakin zachránil Obi-Wana z rozbouřeného moře po té, co byl sestřelen. Kamino ale ubránili. Při bitvě o Ohma-D'un pak také díky němu ubránili Naboo. Při hvězdné bitvě o Llon Nebulae pak prokázal skvělé pilotovací schopnosti, ale opět se krůčkem přiblížil k temné straně.

Anakin pronásleduje Asajj VentressBěhem bitvy Muunilist se Anakin poprvé setkal s Asajj Ventress. Když vítězně kosmickou bitvu, najednou se objevil separatistický pilot, který začal úspěšně odrážet republikové nálety, Anakin se proto rozhodl, že si s ním poradí sám. Cítil,že je s ním velká Síla,  ovšem její temná strana. Po krkolomné honičce jak ve vesmíru tak těsně nad povrchem planety Asajj Ventres provedla skok hyperprostorem a Anakin ji následoval nedbaje Obi-Wanových rozkazů.

 

 

 

 

 

 

 

 

Anakin vs. Asajj Ventress

Dostihl ji až na Yavinu 4. Obi-Wan sice poslal na pomoc komando clonetrooperů, ale ty Asajj Ventress vyřídila bez nejmenších problémů. Pak také zničila Anakinovu stíhačku.Tasila své dva rudě zbarvené světelné meče. Bojovali nejprve ve větvích obřích stromů a pak se boj přesunul do starobylého chrámu. Asajj měla, chvíli navrch a to převážně díky svým dvěma mečům. Dokonce Anakinovi dokázala sebrat jeho meč. Ten si ale přitáhl jeden z jejích a pod vlivem  temné strany Síly Asajj Ventress porazil a shodil ji do propasti. Netušil však, že přežila a že se s ní ještě setká (při jednom z jejich dalších setkání mu právě ona způsobila jizvu na tváři) .Pak se vrátil za Obi-Wanem v její lodi.Tu však dál nepoužíval,protože "vyfasoval" novou Eta-2.

            

 

 

 

 

 

 

 

Po návratu se s Obi-Wanem vydal na Nivek, kde zničili tajné zbraně Konfederace.Poté letěli do soustavy Terra Sool, kde se zúčastnili bitvy se svými stíhačkami, a dovedli tuto bitvu k vítězství. Poté se Anakin zúčastnil bitvy o Coruscant, ale ještě během ní odlétl na Metalorn. Tam na základně Techno Unie stanul tváří v tvář klonu hraběte Dooku a podařilo se mu ho zabít. Poté s Obi-Wanem zničili továrnu na výrobu droidů Zaadje.

Anakin pasován na rytíře Jedi 2

 

Po bitvě o Praesitlyn, kterou hlavně on dovedl do vítězného konce, byl Anakin pasován na rytíře Jedi. Anakin pasován na rytíře Jedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rytíř Jedi
Od této chvíle byl Anakin k nezastavení a vedl jednu vítěznou bitvu za druhou. Stal se zněj generál a spolu s Obi-Wanem velel republikové armádě. Při bitvě o Xagobah sám zničil jeden konfederační křižník.

Anakin se také vedl s Obi-Wanem  bitvu o Saleucami (nejsem si jistý tím jménem). Přiletěli tam s celou svojí armádou, aby zničili základnu Techno Unie.

Flotila Anakina a Obi-Wana

Po přistání Anakina s Obi-Wanem našli zdejší domorodci a odvedli je do své vesnice. Tam jim sdělili, že všichni jejich muži byli odvedeni na konfederační základnu a v Anakinovi okamžitě poznali vyvoleného, jenž je podle věštby má zachránit.V této věštbě, ale byla i zmínka o jeho temném osudu. Anakin se proto vydal do základny sám. Zjistil, že vědci Techno Unie přetváří domorodce na mutanty, které mohou ovládat pomocí speciálních popruhů. Tím, že jim je Anakin odsekával svým mečem je zbavoval nadvlády a tito domorodci mu pak pomohli úplně zlikvidovat tuto základnu. Anakin však přišel o svou mechanickou ruku, když ničil energetický generátor.Anakin přišel o svou robotickou ruku

Anakin devastuje konfederační základnu

Anakinova Eta-2Ještě na lodi si Anakin stihl sestrojit za pomoci R2-D2 novou ruku. V tu chvíli, ale dostali nouzové hlášení z Coruscantu. Anakin okamžitě vydal příkaz pro vstup do hyperprostoru-směr Coruscant. Tam se ihned zapojili do operace na osvobození kancléře Palpatina. Během gigantické bitvy v horních vrstvách atmosféry Coruscantu, Anakin zachránil Obi-Wana před Buzz droidy a úspěšně se dostali do vlajkové lodi generála Grievouse Invisible Hand.

 

Tam Anakin s Obi-Wanem znovu stanuli proti hraběti Dooku. Dooku nejdřív Obi-Wana začal škrtit a pak ho omráčil. Anakin pod náporem zlosti Dooka porazil a usekl mu ruku. Chtěl ho předat spravedlnosti, ale po naléhání Palpatina Dooka sťal a pomstil se tak za svou useknutou ruku. Opět se však přiblížil k temné straně Síly.Anakin vs. Dooku podruhé

Přestože kancléř chtěl, aby Obi-Wana nechal svému osudu, rozhodl se vzít ho s sebou. Při úprku ji však nejprve způsobil potíže fakt, že loď se řítí směrem ke Coruscantu a tím pádem mají "menší" problém s gravitací. Když se loď konečně stabilizovala, tak je zajal generál Grievous. Povedlo se jim osvobodit, ale Grievous unikl a oni zůstali na těžce poškozené Invisible Hand. Jen díky Anakinově brilantní pilotáži dokázali bezpečně přistát s tím, co z lodi zbylo.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Anakin si užíval  slávu jako spasitel kancléře a navíc mu Padmé řekla, že je těhotná. Začali ho ale pronásledovat noční můry, ve kterých viděl jak Padmé umírá. Vzpomněl si na sny o své matce, a proto teď nic nechtěl nechat náhodě. Když ho tedy pozval Palpatine do opery a řekl mu příběh o Darth Plagueisovi, který dokázal ovládnout život, Anakin se hned zajímal jak lze získat takovou moc. Palpatine, jenž ho měl již dlouho vyhlídnutého jako svého temného učedníka a jenž v Anakinovi vždy podporoval jeho touhu po moci a silně emotivní chování (což jsou čistě sithské vlastnosti), mu prozradil,že žádný jedi toho nikdy nemůže dosáhnout. Tím v Anakinovi ještě víc podnítil touhu objevovat tajemství temné strany Síly. Anakin se také dostal do Rady Jediů jako vůbec nejmladší v historii coby představitel Senátu. Nebyl mu však přidělen titul mistra, což v něm spolu s Palpatinovým našeptáváním ještě více podkopalo důvěru v Jedie.

Když mu Palpatin odkryl svou temnou osobnost Darth Sidiouse, Anakin se rozhodl, že ho předá jediům. Na Sidiouse bylo vysláno komando čtyř jediů vedené Macem Windu. Podle mého názoru by si Sidious v pohodě porazil všechny, ale chtěl tento okamžik využít k tomu, aby Anakina donutil udělat poslední krok k temné straně. Anakin užírán můrami o milované Padmé si dobře uvědomoval, že Sidious je jediný, kdo mu ji možná pomůže zachránit.

Vycítil, že je Sidious na pokraji smrti, a vydal se proto do jeho sídla. Když stanul ve dveřích,uviděl, jak se Mace Windu chystá zabít jeho jedinou naději na záchranu Padmé. Vzdát se Padmé nebo přejít na temnou stranu Síly?

Darth Vader

Anakin nakonec pomohl Sidiousovi. Usekl Mace Windovi ruku a Sidious ho pak blesky odhodil do prostoru. Anakin nemohl uvěřit tomu,co udělal.  Přislíbil Sidiousovi absolutní poslušnost a ten mu naopak,slíbil zachránit Padmé. Přechod na temnou stranu byl dokonán. Jeho jméno teď znělo Darth Vader. Jeho první úkol byl jasný-Execute order 66 .

Anakin se odevzdává do Sidiousova učeníAnakin jde vykonat ,,rozkaz 66

Na tento rozkaz všichni kloni začali vyhlazovat Jedie.

Darth Vader se vydal s jednou legií klonů do Chrámu Jedi odrovnat  všechny jedie od nejstarších až po mladé padawany.

Po vykonání této "práce" byl Vader Sidiousem povolán na Mustafar,aby zlikvidoval všechny představitele Konfederace a tím sjednotil vznikající Impérium.

Jediný, kdo o cestě na Mustafar věděl, byla Padmé, která se o Anakina čím dál víc obávala.Darth Vader bez problémů splnil svůj úkol na Mustafaru.Ale Padmé za ním přiletěla a nevědomky přivezla i Obi-Wana. Svého Anakina nemohla poznat. Ve chvíli,kdy Obi-Wan vylezl z Padméiny lodi, Vader ji začal škrtit Sílou. Na Obi-Wanův pokyn ji nechal být.Anakin škrtící Padmé
Souboj s Obi-Wanem začal. Žák proti mistru.Modrý meč proti modrému meči. Bojovali v důlní budově. Pak na ochozech nad lávou.Neúnavný souboj přerušovali jen sopečné erupce. Poté,co se zřítila konstrukce,na které zrovna bojovali,se bojiště přesunulo na tekoucí lávu. Souboj byl velice vyrovnaný, chvílemi měl ale Vader navrch.

Anakin vs. Obi-Wan

Když Obi-Wan vyskočil na břeh, dostal se do výhody. Anakin mu chtěl zasadit rozhodující ránu, ale přecenil své síly, což se mu stalo skoro osudným. Obi-Wan ho odrazil a usekl mu tři končetiny.Neměl však sílu dorazit ho, a tak jen sebral jeho meč a nechal ho jeho osudu.

Zmrzačený AnakinŽhavá láva ho sežehla.

Jen díky Síle a nenávisti zůstal naživu. Dokázal se vyškrábat svou robotickou rukou  dál na břeh.

Naštěstí pro něj, Sidious vycítil jeho potíže a přilétl mu na pomoc. Poté dostal v tajných laboratořích na Coruscantu své temné brnění.

Když se dozvěděl, že Padmé na následky jeho "zloby" zemřela, celou tuto laboratoř svou obrovskou mocí zničil.

 

,,Lord Vader,do you hear me?